Zavrieť reklamu

Samsung bielaUdalosť, na ktorú snáď každý správny „lolkár“ celý rok čaká, sa uchýlila k svojmu koncu. Samsung White vo finále po štyroch hrách víťazí nad Star Horn Royal Club 3:1 na výhry a stáva sa tak vôbec najlepším League of Legends tímom súčasnosti, pričom popri majstrovskom titule si odnáša aj celý 1 000 000 dolárov (cca 20 mil Sk, 780 000 Euro), načo Star Horn Royal Club si bude musieť vystačiť s druhým miestom a 250 000 dolármi (cca 5 mil Sk. skoro 200 000 Euro). Samsung Blue a druhý semifinalista v podobe OMG si každý zo šampionátu odnesú 150 000 dolárov (cca 3 mil Sk, skoro 120 000 Euro).

Jednalo sa o vskutku napínavý pohľad, kedy Samsung White síce s prehľadom vyhral prvé 2 finálové zápasy, no ten tretí už zaváhal a namiesto instantnej výhry pohára si aj napriek obrovskej snahe v posledných minútach odniesol prehru a muselo sa pokračovať až do štvrtej hry, ktorú juhokórejskí zo stavu 0:2 a straty 1000 goldov hru perfektne otočili, bez problému vyhrali niekoľko teamfightov a po dvoch desiatkach minút bolo o víťazovi definitívne rozhodnuté.

Pre čínsky Star Horn Royal Club sa tak opakuje situácia z minuloročných majstrovstiev, kde sa ešte pod názvom Royal Club bez väčších ťažkostí prebojovali až do finále, tam už však nestačili na tiež juhokórejskej SK Telecom T1 a prehrali 3:2. Pre Samsung White sa jedná o premiéru na majstrovstvách sveta, tím totiž vznikol iba minulý rok, no aj napriek tomu rovnako ako sesterskí Samsung Blue dosahuje obrovské úspechy, medzi ktoré môže zaradiť aj novo nadobudnutý titul majstra sveta 2014.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //Samsung biela