Zavrieť reklamu

Samsung bielaNapriek tomu, že väčšina fanúšikov mala podľa usporiadanej ankety už niekoľko hodín pred zápasom o výhre Samsung White jasno, až také fiasko Samsung Blue snáď nikto nečakal. Biely tím si so sesterským tímom v podobe Blue poradil bez jediného zaváhania as absolútnou istotou prešiel semifinálem bez prehraného matchu, rozhodnuté teda bolo už po troch hrách a Samsung White s celkom 12 výhrami a iba jednou jedinou prehrou na konte postupujú do finále tohtoročných majstrovstiev sveta v League Of Legends.

Hneď v prvom semifinálovom zápase sa Bieli ukázali vo svojej plnej sile a už od 12. minúty, kedy sa fanúšikovia konečne dočkali first bloodu, za ktorý si bonusové goldy odniesol topár SSW Looper za Akali, sa to so Samsung Blue len a len sypalo, čo vyústilo v konečné skóre 24:3 a zničenie nexusu Modrých v 29. minúte. Druhá hra už bola o niečo vyrovnanejšia, no po 10. minúte opäť ukázal White svojej kvality a rozdiel medzi získanými goldmi sa už v jeho prospech len a len zvyšoval, a to až do 33. minúty, kedy sa White rozhodli hru ukončiť zničením nexusu Blue, ktorých šanca na postup sa razom výrazne zmenšila.

Tretiu hru už snáď ani netreba komentovať, takmer do detailu sa opakoval scenár z prvého zápasu a Samsung White s konečným skóre 28:3 v 23. minúte potvrdili svoju pripravenosť na finále šampionátu 2014, ktoré sa bude konať v nedeľu 19.10. a SSW sa v ňom postaví buď proti čínskym OMG, alebo proti Star Horn Royal Club, ktorí sa do finále pozreli aj vlani, tam však podľahli juhokórejským SKT.